2 grudnia 2013 r. PO NITCE DO KŁĘBKA

CZY TO DUŻY, CZY TO MAŁY KAŻDY CZŁOWIEK JEST WSPANIAŁY!

SCW W SP4

Projekt „Po nitce do kłębka” został oficjalnie zakończony. Ale jego uczestnicy absolutnie nie przyjęli tego do wiadomości. Bo przecież prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy! Dzięki przychylności Pani Dyrektor Anity Karczewskiej oraz nauczycieli koordynujących projekt: p. Basi Jelonek i p. Renaty Mlostek, 28 listopada 2013 r. odbyło się kolejne integracyjne spotkanie naszych wychowanków z uczniami skawińskiej „czwórki”. Tym razem przybrało ono charakter sportowy.

„Na co dzień nasi uczniowie mierzą się z codziennymi czynnościami, ale nie brakuje im też ducha sportowej rywalizacji” – zauważa koordynator imprezy, Hubert Wasiuk. Starali się to udowodnić podczas turnieju z zaprzyjaźnionymi kolegami. Konkurencje sportowe prowadzone były drużynowo. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód biegnąc slalomem z rakietą tenisową i położoną na niej piłeczką, prowadząc piłeczkę kijem do unihokeja, prowadząc piłkę nogą oraz kozłując piłką do kosza. Wiele frajdy sprawił dzieciom drużynowy „wyścig kretów”. Uczniowie wykazali się w tej konkurencji niezwykłą zwinnością bardzo sprawnie przechodząc na czworakach pod nogami kolegów.

Ostatnią konkurencją, która dostarczyła wszystkim najwięcej emocji, było tradycyjne przeciąganie liny. Zabawa przeprowadzona była według zasady: dzieci kontra dorośli i odbyła się w dwóch seriach. Uczniowskie drużyny, z których każda liczyła 20 zawodników, brawurowo pokonały drużynę nauczycieli. Nie pomogło niestety nawet wsparcie Mariusza Tarnopolskiego z Fundacji SCW.

Sportowe zmagania zakończyły się remisem. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale, wykonane za zajęciach plastycznych przez uczniów z „czwórki”, a każda z drużyn otrzymała z rąk Pani Dyrektor Anity Karczewskiej nowe piłki. Dekoracji zawodników towarzyszyła piosenka „We are the champions”. Na zmęczonych sportowców czekał oczywiście pyszny poczęstunek  i  – jak to mówił Kubuś Puchatek – „małe co nieco” od Św. Mikołaja. Nasi przyjaciele pożegnali nas okrzykiem wymyślonym specjalnie na tę okazję: „Czy to duży, czy to mały – każdy człowiek jest wspaniały!” Było nam naprawdę bardzo, bardzo miło. Bo u naszych Przyjaciół zawsze jest miło!

źródło: SOSW